Revize elektroinstalace

Rychlé a kvalitní revize elektroinstalace nejen v Plzni a okolí.

Proč provádět revize elektroinstalace ?

Nebudu Vám zde opakovat klišé, kterých jsou různé webové stránky ostatních firem provádějících revize elektroinstalace a to nejen v Plzni plné. Z důvodu zákon číslo 262/2006 Sb, nebo nařízení vlády číslo 378/2001 Sb a spousty dalších.

Že v případě zanedbání povinných revizí elektroinstalace, hrozí podnikateli pokuta až do výše 2 000 000,-Kč, ze strany orgánu státního dozoru. Myslím si, že každý z Vás si jistě uvědomuje, že se elektroinstalace pokud nejsou řádně provedeny, se mohou v případě poruchy stát velice nebezpečnými. A to nejen z důvodu poranění, nebo dokonce usmrcení obsluhujících osob, ale i z důvodu požáru na pracovišti. Toto nebezpečí hrozí nejen Vám podnikatelům, ale i Vašim zaměstnancům a dalším přítomným.

Doufám, že nikdo ze zaměstnavatelů a drobných podnikatelů nechce nést toto riziko. Nyní si ti z Vás, kteří nepodnikají zřejmě pomyslí, že se jich provádění revizí elektroinstalace netýká. Chyba lávky. Revize elektroinstalace musí provádět i bytové domy v soukromém, ale i družstevním držení.

A v neposlední řadě, mimo podnikatelskou sféru, za technický stav, provedení kontrol, revizí a za škody způsobené tímto zařízením, zodpovídá majitel. Provádění revizí elektroinstalace v tomto případě není nařízen zákonem, ale z důvodu bezpečnosti, vlastní ochrany a ochrany svých ekonomických zájmů, je velmi žádoucí tyto revize provádět. Ti z Vás kteří mají pojištěný dům či byt, by měly nyní zbystřit. Ve chvíli, kdy dojde k pojistné události a Vy pojišťovně nepředložíte protokoly o provedení revize elektroinstalace, zkrátí pojistné plnění, nebo Vám dokonce nic nevyplatí.

Takže přemýšlejte ekonomicky, co je výhodnější?

Vzkaz pro všechny, nechte si provést tyto revize elektroinstalace, pečlivě uschovejte protokoly, dodržujte řádné termíny a nespoléhejte na to, že se nic nestane! V dlouhodobém horizontu se Vám to jistě vyplatí.

Máte doma elektrospotřebiče? Nechte si je zkontrolovat také!

 

Dušan Havel

profi-elektrorevize.cz